День кар’єри ЄС – 2020

 Українська молодь має широкі можливості отримати роботу у проектах та програмах ЄС, міжнародних компаніях, а також це стосується стажування в європейських інституціях. Про це йшлося в рамках «Дня кар’єри ЄС» у Тернополі («Дні кар’єри ЄС» щорічно проводяться за підтримки Представництва ЄС в Україні у 15 містах нашої країни).

Радниця з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Вікторія Давидова зазначила, що про усі вакансії та стажування у Представництві ЄС повідомляється на офіційному сайті, на сторінках у соцмережах, а також про вакансії повідомляють програми та проєкти ЄС. Лише нещодавно було 4 такі вакансії у Поедставництві, з них – 2 нові посади. Вона підкреслила, що вимоги до кандидатів є прозорими і публікуються одразу.

Проректор з наукової роботи Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Павло Марущак наголосив, що у цьому виші сьогодні студенти можуть навчатися не лише за основною програмою, але й долучати предмети з суміжних професій, адаптувати навчання до своїх кар’єрних планів. Також він зупинився на співпраці з бізнес-середовищем у питанні коригування навчальних планів та подальшого працевлаштування студентів – виш уклав понад 250 угод з бізнесом щодо цього. Тернопільський університет активно розвиває програми міжнародної співпраці, мобільності, обміну, стажувань викладачів та студентів. Перспективним напрямком є стажування у компаніях за кордоном, зокрема, у Польщі.

Директор Тернопільської філії ТОВ «Елекс» Сергій Кутузов відзначив, що у сфері ІТ з’являється все більше можливостей працевлаштування українців у міжнародних компаніях – роботодавці на глобальному ринку орієнтуються на залучення працівників на віддаленій роботі, особливо це проявилось у період пандемії. За його словами, компанія «Елекс»відкриває стажування 2-3 рази на рік і бажаючим потрібно максимально вдосконалювати англійську мову, а вже технічні навички кандидату допоможуть підтягнути належним чином.

Асистентка відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Поліна Драч вважає, що для кар’єри важливо розвивати гнучкість та вміння адаптуватися, бути мультифункціональним. «Важливо вибрати для себе три пріоритетні напрямки розвитку, які у певних складних кар’єрних ситуаціях могли би підстрахувати», – зазначила вони и порадила також звертати увагу на можливості стажування в інституціях ЄС, які оголошуються з певною періодичністю, наприклад, в Єврокомісії, Європарламенті, Раді ЄС тощо.

Як розповіла стажерка відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Анастасія Черкащенко, цього року Представництво оголосило про можливості стажування у різних секторах, в тому числі пов’язаних з енергетичною політикою та торгівлею, тобто наявний дуже широкий спектр спеціальностей, за якими можна проходити стажування у міжнародних організаціях. Для стажування вимагалось подати мотиваційний лист, в якому обґрунтувати своє бажання стажуватися у певному відділі та те, яким чином попередній досвід може допомогти у цьому. Також обов’язково додати резюме та диплом бакалавра за певним обраним напрямком, потрібно знання англійської та української мов, а додаткові мови надають перевагу пошукувачу.

Як підсумував менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков, «День кар’єри ЄС» в Тернополі відкрив серію таких онлайн-заходів у жовтні-листопаді, наступним буде захід у Харкові 12 жовтня і в Чернівцях 16 жовтня, про що додатково буде повідомлено на офіційній сторінці проєкту. Протягом цих заходів буде більш детально розглянуто нові кар’єрні можливості, зокрема, у розрізі пріоритетів Євросоюзу, які впливатимуть на ринок праці.

Довідка: «Дні кар’єри ЄС» проходять щорічно в багатьох містах України протягом чотирьох років в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Це серія публічних заходів, де експерти, роботодавці, викладачі вишів, учасники програм ЄС обговорюють впровадження стандартів і практик Євросоюзу в Україні, можливості участі в освітніх та волонтерських програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та професійних можливостей. Цьогоріч вперше заходи проходять в режимі онлайн-трансляцій: вже проведено сім таких івентів, очікується до кінця року ще дев’ять.

У рамках проєкту, ініційованому Представництвом Європейського Союзу в Україні, 6 – 8 жовтня в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя було організовано серію диспутів та тренінгів до Днів кар’єри ЄС у Тернополі, на яких обговорено сучасні тенденції на ринку праці, реалізацію освітніх та бізнес-можливостей за підтримки ЄС.

До участі у заходах, що цього року проводились в онлайн-режимі, організатори запросили активну студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців. Зокрема, Вікторію Давидову, радницю з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні, Поліну Драч, асистентку відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні, Анастасію Черкащенко, стажерку відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні, Дениса Чернікова, менеджера проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні», Оксану Качурівську, начальника управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської обласної державної адміністрації, Сергія Кутузова, керівника Тернопільської філії ТОВ «Елекс», Павла Марущака, д.т.н., проректора з наукової роботи Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Ірину Крамар, д.е.н., директора Індо-Європейського Центру в ТНТУ (представництво Індо-Європейської Освітньої Фундації, Польща).

Модератором виступив Андрій Крупка, к.е.н., начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та сприяння працевлаштуванню ТНТУ.

Офіційне відкриття заходу відбулося 7 жовтня. Спікери панельної дискусії «Професійний розвиток та європейська інтеграція» поділилися думками щодо ключових компетенцій на ринку праці України та ЄС, впливу процесів європейської інтеграції на український бізнес, а також обговорили шляхи адаптації вищої освіти до вимог ринку праці та перспективи й виклики глобального освітнього простору.

Учасники дискусії зазначили, що нині українські працедавці при відборі персоналу частіше беруть до уваги пріоритети, які є в ЄС: критичне мислення, вміння приймати рішення у складних ситуаціях, творчий підхід, робота в команді, мультизадачність. Перевагою є також знання мов.

Дискусію «Професійний розвиток та європейська інтеграція» можна переглянути у запису на каналі Youtube:

 

У ході Днів кар’єри ЄС відбулися онлайн-тренінги по soft skills:

  • Тренінг: «Будуємо успішну кар’єру у технічній галузі: отримання стипендії за програмою Еразмус+»
    Тренер: Дудар Олена, начальник відділу міжнародного співробітництва ТНТУ
  • Тренінг: «Як правильно досягти своїх цілей»
    Тренер: Романовська Катерина, старший фахівець з персоналу ТОВ «СЕ Борднетце-Україна»
    Тренінг можна переглянути у запису за посиланням: youtu.be/7U8DyeYNpGg

Тренінг: «Як продати себе на співбесіді»
Тренер: Яремчук Ірина, ГО «Атом»
Тренінг можна переглянути у запису за посиланням: youtu.be/9XDMFy8AP7Q

Тренінг: «Психологічні ресурси в подоланні психоемоційної напруги в умовах пандемії»
Тренер: Періг Ірина, доцент кафедри психології ТНТУ
Тренінг можна переглянути у запису за посиланням: youtu.be/LB7oxkYpwBU

Нагадаємо, що День кар’єри ЄС реалізується в рамках проєкту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Захід відбувається щорічно у 15 містах України протягом останніх чотирьох років. Це серія публічних заходів, де представники мереж ЄС та інші учасники обговорюють впровадження стандартів і практик ЄС в Україні, участь у програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей.